Prezentujemy nowy cykl: „Nasi czytelnicy polecają”😃. Pani Kamila Czmiel w krótkiej rozmowie z bibliotekarzem Wojtkiem Kasperowiczem (pomysłodawcą akcji) poleci nam książkę 📚, którą ostatnio przeczytała😊
– Dzień dobry Pani Kamilo. Jest Pani stałą czytelniczką naszej biblioteki, chciałaby Pani przedstawić innym czytelnikom ciekawą książkę. Jaka to pozycja ?
– „Nikomu nie żal pięknych kobiet” – jest książką autorstwa Zofii Turowskiej, która na podstawie licznych wspomnień (pamiętników, zdjęć) przybliża Nam postać polskiej poetki, Agnieszki Osieckiej.
Autorka opisała poetkę taką, jaką naprawdę była. Przede wszystkim obdarowaną talentem pisarskim, kobietą o niezwykłej wrażliwości, wolną, pełną życia i zadowolenia. W tej książce poznałam Agnieszkę Osiecką występującą w rolach: matki, żony i kochanki.
Była to kobieta bardzo zdolna, żyjąca po swojemu, pracowita, zawsze dbająca o swoje zawodowe sprawy. Jest to opowieść o tym jak żyła i tworzyła przeróżne teksty („Małgośka”, „Wiosna, ach to Ty”, itd.) i powieści. W książce tej Pani Turowska opisuje i pokazuje wiele zdarzeń z życia poetki: od historii jej wielkiej miłości, po liczne skandale związków małżeńskich (opisane z dyskrecją).
Pomimo upływu lat utwory Pani Agnieszki Osieckiej są nadal aktualne i nie tracą na swojej popularności. Piękne teksty oprawione w muzykę, śpiewają kolejne pokolenia Polaków, i tak np. film mojego dzieciństwa „Czterej pancerni i pies”…nie wiedziałam że tekst tej piosenki napisała Osiecka. Nie oglądałam filmu o Agnieszce Osieckiej, zdecydowanie wolę czytać książki.
– Bardzo Pani dziękuję i mam nadzieję, że uda mi się w przyszłości namówić Panią na niejedną opinię dla naszych czytelników.
Print Friendly, PDF & Email