Gminna Biblioteka Publiczna w Mietkowie od kilku lat jest inicjatorem konkursów nawiązujących do wartości świąt  Bożego Narodzenia a także tradycji Wielkanocnych. W tym roku zorganizowano już czwartą edycję tego wydarzenia . Od samego początku do wspólnej współpracy zostali włączeni: Proboszcz parafii Maniów Wielki pw. NPNMP: Robert Zapotoczny, Radni: Helena Artymowicz, Elżbieta Modrzejewska, Janusz Albert, Paweł Wacławek, Bartosz Iwański, Ryszard Łącz, a także Wójt Gminy Mietków Adam Kozarowicz, którzy finansowo wspierają przedsięwzięcie.

W tym roku konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe. Pierwszy skierowany został do dzieci w wieku od 5 do 8 lat i polegał na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką pt.: „Niedziela Palmowa, Pan Jezus przybywa do Jerozolimy”, a drugi zwrócony był do dzieci w wieku 9 – 12 lat i polegał na stworzeniu „Palmy wielkanocnej”.  W kategorii młodszych dzieci podział miejsc przedstawił się następująco: pierwsze miejsce zdobyli: Hania Miszon,  Piotruś Kasperowicz oraz Ksawery Pela, drugie: Amelia Siennicka, Emilia Dziedzińska  i Hania Robak, a trzecie miejsce: Julia Jaroszyńska i Michał Kasperowicz. W kategorii od 9 do 12 lat pierwsze: Ola Dziedzińska wraz z Igorem Kozakiem, drugie: Alicja Bazydło, a trzecie Klaudia Subdzia.

Podczas oceny jury brało pod uwagę przede wszystkim samodzielność i estetykę wykonania pracy. Uroczysta oprawa rozdania dyplomów i nagród odbyła się tradycyjnie w kościele w Maniowie Wielkim podczas mszy św. w niedzielę Palmową. Wystawę prac dzieci można oglądać w kościele do końca kwietnia.

Alicja Adamczak

Print Friendly, PDF & Email