Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada i właśnie z tej okazji pracownicy Gminnej Biblioteki w Mietkowie oraz Filii w Domanicach i Milinie zaprosili dzieci do wspólnego świętowania. Pluszowy Miś to symbol dzieciństwa, ulubiona zabawka najmłodszych. Stał się bohaterem wielu książek i filmów. Wszystkie dzieci kochają pluszowe misie więc nic dziwnego, że to one, doczekały się swojego święta. I tak każda biblioteka przygotowała dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Mietkowie szereg ciekawych misiowych zabaw.
Bibliotekę w Mietkowie odwiedziła grupa „Biedroneczek”, na początku spotkania dzieci wysłuchały opowieści o misiu Teddym, następnie pan Wojtek zagrał dla przedszkolaków na gitarze piosenkę o misiu. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji między innymi quiz wiedzy i krzyżówkę o misiach, warsztaty plastyczne. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą w tym temacie, w nagrodę otrzymały dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia, a także wspólny prezent do przedszkola układankę o misiach, oraz słodkie co nie co.
Bibliotekę w Milinie odwiedziły najmłodsze grupy „ Żabki ”i „ Motylki”. Na początku spotkania maluchy zapoznały się z ofertą biblioteki dla dzieci, następnie oglądały książki. Z książeczek dzieci wypatrzyły (bo na czytanie jeszcze za wcześnie) jak wyglądają misie i niedźwiedzie w naturze. Pani bibliotekarka pokazała też swoją książkę z dzieciństwa, czyli „Plastusiowy Pamiętnik” wydany 1956 roku. Dzieci przedstawiły też swoje misie i krótko opowiedziały o ich historii. Po długim powitaniu i wstępie przeszliśmy do świetlicy i zaczęła się zabawa. Dzieci nauczyły się wierszyka i piosenki i tym wywołały pluszowego misia. Misiu, przybił każdemu z dzieci piątkę, wypytał się o imiona dzieci i misiów, a następnie poprosił dzieci o wykonanie pracy plastycznej. Dzieci zrobiły wyklejankę z podobizną misia.
Bibliotekę w Domanicach odwiedziły najstarsze grupy „Pszczółki” i „ Smerfy”. Dzieci wraz ze swoimi pluszakami zawitały w progi biblioteki. Na początku spotkania poznały różnych misiowych bohaterów, nauczyły się wiersza o misiu, następnie same przedstawiły swoje misie, opowiadały jak mają na imię, od kogo je dostały. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji były zabawy z Misiem, zabawy ruchowe, misiowe tańce oraz warsztaty plastyczne i słodki poczęstunek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za przybycie do bibliotek i wspólne uczczenie święta Pluszowego Misia.

Print Friendly, PDF & Email