26 maja, to Dzień Matki, a…Matka Ziemia? Jak uczcić jej święto? Mieszkańcy Maniowa Małego i Maniowa świętowali ten dzień bardzo aktywnie, bo posprzątali własną okolicę.
O godzinie 10.00 w Maniowie i Maniowie Małym zebrały się 2 ekipy składające się z dzieci i dorosłych (głównie dzieci ). W wesołym nastroju, z workami, w rękawiczkach rozpoczęła się akcja porządkowa. I tak: Maniów Mały posprzątał drogę łączącą dwie miejscowości (a wiodącą nad Zalew Mietkowski), a także teren placu zabaw, wokół Kościoła i w środku Maniowa Małego. Druga grupa ruszająca z Maniowa posprzątała boisko, a także las (w tym drogę do XIV wiecznego Grodziska). Obie grupy spotkały się w Maniowie Małym gdzie po blisko dwugodzinnym sprzątaniu urządzono wspólne integracyjne ognisko. W nagrodę za udział w sprzątaniu chętne dzieci będą mogły pojechać do Centrum Edukacji Ekologicznej do Myśliborza.
Cała akcja została zrealizowana w ramach projektu „Biblioteczni EKO-siłacze”, projekt „wsparto środkami Funduszu Małych Grantów EKO-UNII”. Zebrano 11 worków śmieci. Dziękujemy wszystkim za udział 🙂

Fot.: A. Adamczak, W. Kasperowicz i T. Strzałek

Print Friendly, PDF & Email