Gminna Biblioteka Publiczna w Mietkowie od kilku lat jest inicjatorem konkursów nawiązujących do wartości bożonarodzeniowych. W tym roku jednak odstąpiono od tej małej lokalnej tradycji i tym razem święta Wielkanocne stały się okazją do ich zorganizowania. Jak już jest to w zwyczaju do wspólnej z biblioteką Mietkowską realizacji ochoczo przyłączyli się Radni z Parafii Maniów Wielki ( Helena Artymowicz, Elżbieta Modrzejewska, Janusz Albert, Paweł Wacławek, Bartosz Iwański, Ryszard Łącz), Wójt Gminy Mietków Adam Kozarowicz. oraz Proboszcz (Robert Zapotoczny).
Pierwszy konkurs skierowany został do dzieci i polegał na wykonaniu dowolną techniką „Kartki Wielkanocnej”, a drugi zwrócony był do osób dorosłych i polegał na stworzeniu „Stroika wielkanocnego”. Dzieci oceniano w dwóch kategoriach: pierwsza: od 6 do 8 lat i od 9 do 12 lat. W pierwszej kategorii podział miejsc przedstawia się następująco: pierwsze miejsce zdobyła praca Hani Robak, drugie miejsce: Hania Górniak, Piotruś Kasperowicz i Ksawery Pela, a trzecie miejsce: Emilia Dziedzińska i Hubert Wojnarski. W kategorii od 9 do 12 lat pierwsze: Ola Dziedzińska, drugie: Michał Pigoń, a na ostatnim miejscu uplasował Michał Musiał. Przyznano również wyróżnienia za udział i przypadły one: Tobiaszowi Miśkowiczowi, Wiktorii Ostaszewskiej oraz Dominice i Cezaremu Wierzbickim.
Wśród dorosłych trzeciego miejsca nie przyznano, a drugie zajęła: Justyna Polańska-Radwańska, a pierwsze ex aequo zdobyły: Janina Dziedzińska oraz Edyta Mokrzycka.
Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbyło się 25 marca w Kościele w Maniowie Wielkim. Pomysłodawczyni konkursów Alicja Adamczak (Biblioteka Mietków) bardzo serdecznie podziękowała wszystkim uczestnikom za chęć zaprezentowania swoich umiejętności, a przede wszystkim za odwagę. Podziękowała także współorganizatorom za pomoc w realizacji całości przedsięwzięcia. Podkreśliła też fakt, iż praktycznie wszystkie prace dzieci zostały wykonane przez nie samodzielnie, a taki właśnie jest zamysł całego projektu. Niestety nie wszyscy nagrodzeni mogli wziąć udział w ceremonii z powodu panujących przeziębień. Wystawę można oglądać do 22 kwietnia w Kościele Parafialnym w Maniowie Wielkim.

Print Friendly, PDF & Email