Już od kilku lat Gminna Biblioteka Publiczna w Mietkowie współpracuje z miejscowym przedszkolem, gdzie wspólnie organizowane są różnego rodzaju przedsięwzięcia mające na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych.
W październiku również ruszyła jedna z naszych akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Jak co roku Pan Wojciech Kasperowicz (pracownik biblioteki) w każdy wtorek aż do rozpoczęcia wakacji będzie wprowadzał najmłodszych w cudowny świat bajek i baśni. Celem projektu jest zachęcenie do częstszego sięgania po lekturę w domu zamiast spędzania czasu przy komputerze czy konsoli.
Cieszy fakt, że w ciągu ostatnich dwóch lat zwiększył się odsetek rodziców przychodzących z pociechami do biblioteki i wspólnie wypożyczających książki. Takie czytanie z rodzicem daje dziecku poczujcie bliskości, rozwija w dziecku wyobraźnię i wrażliwość.
Zachęcamy do czytania!

Tekst: Alicja Adamczak; fot.: W. Rokita i A. Hatala-Musiałek