Gminna Biblioteka Publiczna w Mietkowie zaprosiła miejscowych podróżników, Państwa Agnieszkę i Jerzego Wójcików wraz z córką Magdą na spotkanie z klubem Seniora 50+. Zainteresowanie warsztatem było bardzo duże.
Seniorzy wysłuchali opowieści połączonej z pokazem multimedialnym, tematem była „Korona Gór Polski”, czyli 28 szczytów pasm górskich. Podróżnicy rozpoczęli ich zdobywanie i chcieli zachęcić starsze osoby do takiej formy aktywności. A swój cel, czyli wejście na pozostałe szczyty zamierzają osiągnąć w ciągu najbliższych miesięcy. Państwo Wójcikowie preferują zdrowy i aktywny styl życia, do czego włączyli nie tylko swoją siedmioletnią córkę ale i resztę rodziny. Ciekawostką była informacja, że Magda tak bardzo polubiła górskie wędrówki z rodzicami, że zaczęła prowadzić vloga, czyli nagrywa krótkie filmiki z wypraw, które zamierza prezentować w Internecie.
Seniorzy byli bardzo zainteresowani taką formą spędzania czasu, po wykładzie zadawali pytania związane z przygotowaniem do wypraw. Na koniec spotkania Pani Kamila Czmiel (Prezes Klubu Seniora) podziękowała pracownikom biblioteki w Mietkowie za przygotowanie spotkania, a zaproszonym gościom wręczyła przepiękny bukiet kwiatów.

Alicja Adamczak

Print Friendly, PDF & Email