W ramach dolnośląskiej akcji czytelniczej „Z książką na walizkach”, którą organizuje Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, 8 czerwca czytelników Mietkowa odwiedziła pisarka pani Agnieszka Tyszka.

Agnieszka Tyszka, z wykształcenia polonistka, z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. Pani Agnieszka ma na swoim koncie ok. 40 książek, które cieszą się dużym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę Róże w garażu. Jest także autorką bardzo popularnego cyklu powieści Zosia z ulicy Kociej – wesołej serii o perypetiach Zosi i jej zwariowanej rodzinki.

Biblioteka zaprosiła na spotkanie autorskie dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej w Mietkowie. Podczas spotkania autorka zachęcała dzieci do czytania książek, opowiadała o tym jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, których bohaterów książkowych stworzonych przez siebie samą szczególnie lubi. Dzieci podczas całego spotkania były bardzo aktywne, przygotowały dla pisarki wiele pytań, na które odpowiadała wyczerpująco i z humorem.

Podczas spotkania zostały wręczone również nagrody w konkursie plastycznym „ A to historia! ”, Pani Agnieszka wyróżniła prace Aleksandry Dziedzińskiej i Krzysztofa Ormana, które zostały nominowane do nagrody głównej w konkursie plastyczno –literackim. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Wielkiego Finału projektu „A to historia !” Dolnośląskie spotkania z książką na walizkach w Wołowie.

Na zakończenie spotkania młodzi czytelnicy mieli możliwość zakupienia książek w promocyjnej cenie, otrzymania autografu. Mamy nadzieję, że spotkanie autorskie z panią Agnieszką Tyszką na długo pozostanie w pamięci uczestników i zachęci ich do częstego czytania książek.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządów Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wołów i Powiatu Wołowskiego.

Print Friendly, PDF & Email