XIV Dolnośląskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami
„Z książką na walizkach”

Bibliotekę podczas akcji z „ Książką na walizkach” odwiedzi 8 czerwca 2017 pisarka Agnieszka Tyszka. W spotkaniu autorskim wezmą udział klasy III ze Szkoły Podstawowej w Mietkowie.

Agnieszka Tyszka z wykształcenia polonistka, z zamiłowania pisarka i ogrodniczka.
Dzięki niezwykłemu dzieciństwu posiada nieobliczalną wyobraźnię. Jej narodziny w marcu 1968 wywołały uliczne zamieszki w Toruniu. Jako niemowlę oddana do domu starców, pierwsze kroki stawiała wśród mchów i paproci. Zna leśne rusałki i imiona wielu roślin. W wieku trzech lat siedziała w więzieniu, otoczona sympatią przestępców.
Zachwyca się dziećmi, ogrodami, morzami, książkami i szumem drzew. Słucha Buiki, Yasmin Levy, Omary Portuondo. Napisała sporo słuchowisk radiowych, bajek, opowiadań i powieści, nieco mniej wierszyków.
Ma specyficzne poczucie humoru, które sprawia, że jej książki rozśmieszają zarówno dorosłych, jak i dzieci. Z przyjemnością wymyśla zaskakujące tytuły dla swoich utworów, np. „Kredens pod Grunwaldem”, „Mejle na miotle”, „Nawijka na skajpie”, „Wyciskacz do łez”, „Czego uszy nie widzą…”, „Smażone tablety”, „Miłość niejedną ma minę”, „Z lajkomierza Fryderyki”.Serca dzieci pani Agnieszka Tyszka podbiła opowieściami: „O czym pada śnieg”, „Deszczowa zagadka inspektora Nielubca”, „Róże w garażu” i „Nienia z Zielonego Marzenia”.

Print Friendly, PDF & Email