„Tydzień Bibliotek ”
Tydzień między 8, a 15 maja jest obchodzony jako święto bibliotek i bibliotekarzy. Z tej okazji między innymi w bibliotekach w Domanicach i Milinie odbyły się przesympatyczne ale też edukacyjne spotkania. Zarówno w Milinie jak i w Domanicach grupy przedszkolaków z mietkowskiego przedszkola, dowiedziały się po co są biblioteki, co maja w swoich zbiorach, jak można się zapisać oraz jak dbać o książki.
W drugiej części spotkania w Milinie pani bibliotekarka podzieliła się swoją pasją i zaprezentowała dawne sprzęty kuchenne. Dzieci miały okazję spróbować mielenia młynkiem, szatkowania szatkownicą, wyżymania wyżymaczką. Po warsztatach dzieci walczyły w grupowym konkursie popisując się nowo nabytą wiedzą. W Domanicach pod okiem pani bibliotekarki najmłodsza grupa stworzyła swoją autorską Księgę Bajek. Panie bibliotekarki otrzymały od najmłodszych uczestników laurki, dyplomy i cukierkowy bukiecik. Serdecznie dziękujemy za przemiłe odwiedziny i pamięć.

Tekst S.Machnik