Bibliotekarze z Mietkowa wraz z grupą „Żabki” z miejscowego Przedszkola wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pn.: „Z Mikołajkiem”, w którym można wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu i poprowadzeniu warsztatów w oparciu o książkę „Mikołajek. Niczego się nie boję!”. Dzieci podczas spotkania nie tylko wysłuchały opowiadania pt.: ”Co za wstyd” przeczytanego przez Pana Wojtka, ale także brały aktywny udział w zajęciach, m. in. odgadywali zagadki związane z książką przygotowane przez Panią Alę.

Zwieńczeniem spotkania było zadanie plastyczne, nawiązujące do przeczytanej lektury. Temat: „Co można stworzyć z buta?” Kreatywność Żabek zaskoczyła niezmiernie. Nie było ani jednej takiej samej pracy !!! A efekty przemiany buta można zobaczyć na zdjęciach. Zdjęcia prac oraz z zajęć zostały już wysłane, czekamy na rozstrzygnięcie konkursu pod koniec lutego.

Jednak jeśli nawet nie uda się wygrać, to i tak warto było przeprowadzić warsztaty, ze względu na dodatkową, atrakcyjną formę promocji czytelnictwa.

A. Adamczak

Print Friendly, PDF & Email