W dniu 29-01-2017 r. w Kościele parafialnym w Maniowie Wielkim, po mszy świętej odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz dyplomów w ogłoszonych przed Świętami Bożego Narodzenia przez Gminną Biblioteką Publiczną w Mietkowie w dwóch konkursach. Literackim skierowanym do dzieci i młodzieży w wieku 12 – 16 pt.: „Święta Bożego Narodzenia oczami moich dziadków” oraz plastycznym dla dzieci od lat 6 do 11 polegającym na wykonaniu dowolną techniką pracy pn.: „Stajenka betlejemska”. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem i ze względu na dużą ilość prac plastycznych musiano wyodrębnić dodatkowe kategorie.

Koordynatorka (Alicja Adamczak – pracownik Biblioteki) pomysłu konkursów podziękowała dzieciom za aktywny udział i przepiękne prace. Podkreśliła również, że całe przedsięwzięcie nie udałoby się gdyby nie zaangażowanie (zarówno organizacyjne jak i finansowe) ze strony Wójta Gminy Mietków, Radnych z Parafii Maniów Wielki a także Proboszcza.

Wystawę prac dzieci można było obejrzeć w Kościele w Maniowie Wielkim. Organizatorzy bardzo dziękują zarówno dzieciom jak i rodzicom za wsparcie i współpracę. Cieszy również fakt, iż konkurs wpisuje się na stałe w lokalną tradycję. Dzieci wykazują coraz większe zainteresowanie a prace są coraz bardziej dopracowane  i ambitne.

A oto nagrodzeni:

Konkurs literacki

Natalia Polak  – I miejsce

Konkurs plastyczny:

Kategoria indywidualna prace na kartce: :

Wyróżnienia:

Michał Musiał, Wiktor Merski, Hania Miszon,

Wiktoria Ostaszewska, Cyprian Jacheć.

III miejsce: Ola Dziedzińska;

II miejsce: Daria Iwańska;

I miejsce: Liga Oliwia i Laura.

Kategoria przestrzenne rodzinne „Stajenki betlejemskie”:

Wyróżnienia:

Piotr Wacławek z mamą Aleksandrą, Konrad Choiński z tata Kamilem

III miejsce: Anastazja  Jacheć z tatą Jarosławem,

II miejsce Igor Kozak z mamą Karoliną;

I miejsce: Milena Lipińska z mamą Martą.

Kategoria przestrzenne indywidualne „Stajenki betlejemskie”:

3 i 2 miejsca nie było; I miejsca: Michał Pigoń, Filip Miszon, Weronika Wacławek.

fot. W. Kasperowicz

Print Friendly, PDF & Email