30 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz w Szkole Podstawowej w Mietkowie odbyło się „Święto Książki” w ramach którego dla uczestników przewidziano wiele atrakcji. Trzonem imprezy był teatrzyk promujący czytelnictwo wśród dzieci oraz  spotkanie z Panią Wiolettą Piasecką znaną autorką książeczek dla najmłodszych. Spotkania miały formę warsztatową i dzieci aktywnie w nich uczestniczyły.

Kolejnym wydarzeniem „Święta Książki”  było uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w czterech przeprowadzonych wcześniej konkursach: oratorskim (pod hasłem: „Moja ulubiona książka”) i plastycznym dla przedszkola oraz literackim i plastycznym dla szkoły podstawowej. Konkursy były ściśle związane z tematyką beletrystyczną i czytelniczą.

Łącznie zostało nagrodzonych ponad 70 dzieci. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrodę. Prace można oglądać do końca stycznia w holu GBP Mietków.

Pomysł konkursu krasomowczego w przedszkolu tak się spodobał organizatorom, że zaplanowano następną jego edycję w przyszłym roku.

Niestety nie obyło się bez małych problemów: awarii nagłośnienia i krótkotrwałego braku prądu, ale to nie miało żadnego wpływu na przebieg imprezy. Dzieci wychodziły uśmiechnięte i zadowolone. Organizatorzy zadbali nie tylko o duchowe potrzeby milusińskich. Przygotowane zostały stoiska z poczęstunkiem. Łącznie w przedsięwzięciu wzięło udział 170 osób.

„Święto Książki” zostało zrealizowane w ramach projektu „Biblioteka Mietków – bliżej ludzi” dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Alicja Adamczak

Print Friendly, PDF & Email