Do Manifestu Owadów pozostało:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Manifest Owadów – 11 października

Będzie się działo, a wszystko dzięki Filii Bibliotecznej w Milinie oraz programowi Eneris Ochrona Środowiska „Pomysły chroniące środowisko”.

Akcja zrodziła się dzięki projektowi realizowanemu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mietkowie (filia Milin) w ramach których odbyły się także warsztaty budowania domów dla dzikich owadów. Teraz na zakończenie projektu, dzięki wpsółpracy entuzjastów z gmin Mietków i Sobótka odbędzie się Manifest Owadów.

Czym będzie Manifest Owadów?

Będzie to akcja edukacyjno-promocyjna mająca na celu uświadamianie roli owadów w naszym życiu oraz zwrócenie uwagi na trudną sytuację zapylaczy, w tym pszczół. Akcja będzie miała formę warsztatów dla dzieci, wręczania manifestów decydentom z obu gmin oraz wspólny przejazd kolejką między gminami z Mietkowa do Sobótki.
Będziemy manifestować dla pożytecznych zapylaczy w dwóch gminach, trzech szkołach i czterech przedszkolach oraz bibliotekach.
W ramach akcji złożony zostanie manifest w sprawie ochrony owadów, odbędą się warsztaty pszczelarskie dla dzieci, poczęstunek miodem na stacjach gdzie zatrzyma się Manifest.

 

Manifest Owadów – warsztaty tworzenia hoteli dla dzikich owadów

Manifest Owadów – zapowiedź wydarzenia

Plakat Manifestu Owadów

Manifest Owadów

Manifest-Owadow-Plakat

Dokumentacja powykonawcza Wrocław

 

Print Friendly, PDF & Email