Akcja już się rozpoczęła i raz w tygodniu seniorzy spotykają się z dziećmi we wszystkich oddziałach przedszkolnych gminy Mietków na wspólnym czytaniu. Takie spotkania mają na celu utrwalenie więzi międzypokoleniowych i wzajemnego szacunku, a także zachęcenie dzieci do sięgnięcia po lekturę. W zamian za swoje zaangażowanie seniorzy zwiedzą Bibliotekę Wojewódzką we Wrocławiu i pojadą do kina lub teatru.

Natomiast dzieci na specjalnych warsztatach poznają tajniki produkcji papieru, wydawania książek, będą robić własne książeczki. Przewidziane są dla nich wycieczki do parku technologicznego drukarni, Biblioteki Wojewódzkiej oraz Muzeum Miejskiego/Narodowego we Wrocławiu. Będą uczestniczyć w licznych konkursach literackich i plastycznych, spotkaniach autorskich, teatrzykach promujących czytanie.

Dodatkowo Klub „Wspólni” razem z Biblioteką począwszy od 4 czerwca do końca wakacji w 7 miejscowościach gminy Mietków poprowadzi pikniki sportowo-edukacyjne, które promują zarówno czytelnictwo jak i same książki, ale i sport. Zakończenie projektu jest przewidziane na grudzień 2016.

Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest pracownik biblioteki w Mietkowie – Alicja Adamczak.

Print Friendly, PDF & Email