Biblioteka w Mietkowie nawiązała współpracę z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej we Wrocławiu, które to przekazało zestawy gadżetów (ołówki, linijki, balony, flagi) i pomocy naukowych do przeprowadzenia warsztatów edukacyjnych dla dzieci.
Zajęcia miały na celu przybliżenie różnorodności kulturowej krajów Unii najmłodszym. Z małym poślizgiem czasowym odbyło się spotkanie, na którym dzieci z klas pierwszych poznały jeden z krajów Wspólnoty – Grecję.
Grecja jest kolebką kultury europejskiej, uczniowie zapoznali się jej położeniem, walorami turystycznymi, zwyczajami i tradycjami. Mieli okazję posmakować oliwek, a także wspólnie z prowadzącymi (W. Kasperowicz i A. Adamczak) zatańczyli…sirtaki, czyli zorbę, popularny taniec kojarzony z Grecją.
Dodatkowo wspólnie rozwiązali krzyżówkę związana z Grecją. Na koniec odbyła się mini Olimpiada „rzut do celu”, gdzie pierwsze miejsce zajął Borys Pazera.
Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i wzbogaciły ich wiedzę na temat Unii Europejskiej. Animatorzy z biblioteki bardzo dziękują zarówno dzieciom za aktywne uczestnictwo jak i PKE we Wrocławiu za przekazane gadżety.

Print Friendly, PDF & Email